Świat Szlaczków MIX

Szlaczki dla dzieci są pierwszym poważnym podejściem do nauki pisania i rysowania. Największym zainteresowaniem kilkulatków cieszą się kolorowe książeczki, w których można znaleźć szlaczki i ciekawe figury, które należy dokończyć lub poprawić jadąc ołówkiem po wyznaczonych liniach.

 

Szlaczki dla najmłodszych

 

Książka ze szlaczkami powinna być dostosowana do możliwości dziecka. Dwulatek, który nie potrafi jeszcze stabilnie utrzymać ołówka w dłoni, nie będzie odwzorowywał różnych postaci z bajek czy zwierząt, ani pisał skomplikowanych szlaczków. Dla niego wybierzmy raczej proste książeczki, w których zadaniem jest rysować koło, falę, zygzak. Nie przejmujmy się, jeśli dwu- lub trzylatek będzie bazgrolił po książeczce bez ładu i składu nie rozumiejąc do czego ona służy – to również forma wprawiania się w naukę pisania!

 

Książeczki ze szlaczkami dla starszych dzieci

 

Książka szlaczków dla przedszkolaka będzie już zawierała nieco bardziej skomplikowane konstrukcje. Zadania będą polegały na odwzorowaniu postaci lub przedmiotów. Szlaczki będą nieco bardziej skomplikowane i konieczne będzie utrzymanie ich w odpowiedniej wielkości pomiędzy liniami. Takie szlaczki to dla dzieci idealny trening przed prawdziwą nauką pisania!