klocki lego junior

Oferta klocków LEGO jest naprawdę bardzo obszerna i zróżnicowana pod wieloma względami, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać naprawdę porządne klocki, które dzieciom szybko się nie znudzą. Wybierając klocki LEGO dla dziecka warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również na wiele innych parametrów.

O czym należy pamiętać?

Wybierając zestawy klocków, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to z ilu elementów one się składają. Jak łatwo się domyśleć im więcej elementów, tym bardziej zaawansowany obiekt jest do złożenia. Większa ilość elementów to większy poziom trudności i oczywiście wyższa cena. Jeżeli kupujemy klocki LEGO dla dzieci, które szybko się niecierpliwią, to warto zainwestować w klocki, które składają się z mniejszej liczby elementów.

Typy zestawu

Kupując LEGO klocki dla dzieci nie trzeba na starcie inwestować od razu w najdroższe zestawy z najwyższej półki. Na sam początek można wybrać małe zestawy klocków, dzięki którym będzie można się przekonać, czy dziecko będzie zainteresowane tego typu zabawą. Jeżeli LEGO klocki dla dzieci zrobią duże wrażenie, to będzie można rozglądać się za większymi zestawami i poszerzać stopniowo kolekcję. Warto także sprawdzić jakie jest zainteresowanie dziecka, aby dopasować właśnie do niego klocki.